HC Děčín

Report

GRIZZLY VEZOU DVA BODY ZE SLANÉHO, V PRODLOUŽENÍ ROZHODL DAVID TŮMA

22. 9. 2024 REPORT

K prvnímu venkovnímu utkání se děčínští hokejisté vydali na půdu Řisut, kde si v první třetině vypracovali nadějný náskok. O ten však přišli v poslední části, kdy Středočeši vyrovnali na 2:2 a následně i na 3:3. 60 minut tedy o vítězi nerozhodlo a šlo se do prodloužení. V něm zajistil bonusový bod Děčínu David Tůma. Grizzly tak navázali na úspěšný vstup do soutěže a po výhře 4:3 ve Slaném mají na kontě pět bodů.

Úvod zápasu patřil Řisutům, které nastoupily do utkání aktivně, což vyústilo i v zisk přesilovky. Tu nevyužily a Děčín začal přebírat aktivitu. Nejprve se neprosadil Tomáš Nezbeda, jehož pokus ještě pokryl Petr Pánek, nicméně na šanci ze sedmé minuty už byl krátký. Hned po buly se Lukáš Meisel zbavil obránce, přihrál na druhou stranu Pavlu Písaříkovi, který bez větších potížích otevřel skóre utkání – 0:1. Ještě v té samé třetině se děčínským hokejistům povedlo navýšit své vedení. V polovině poslední minuty si najel mezi kruhy Pavel Písařík a táhlou střelou nedal brankáři šanci – 0:2.

V prostřední části bylo k vidění několik příležitostí, z nichž jedna se ujala v brance. Načala to nastřelená tyč Martinem Rudolfem. Po polovině zápasu zakončoval přečíslení dva na jednoho Lukáš Meisel, ale Pánek podržel svůj tým. V čase 32:45 se povedlo hráčům Řisut snížit. Filip Šrombach si to od modré namířil přímo ke gólmanovi, kterého zblízka propálil – 1:2. Odpovědět mohl Jan Tůma z úniku a z velké šance ze 36. minuty, ale ani v jednom případě se neprosadil. Ke konci druhé třetiny se neujalo ani přečíslení na druhé straně.

Třetí dějství přineslo Řisutům vyrovnání ve 48. minutě. Michal Rambousek si mezi kruhy přehodil kotouč na bekhend a překonal Lukáše Lavingera – 2:2. O necelé dvě minuty později moc nechybělo k tomu, aby šli domácí do vedení, ovšem únik Aleše Chamráda skončil na tyči. Na konci 50. minuty to byli ale Děčínští, kteří vstřelili branku. Tomáš Faigl zpoza branky oslovil Tomáše Nezbedu a ten se nemýlil – 2:3. V 55. minutě nepohrdli Středočeši nabídnutou přesilovkou a Zdeněk Petráš přesným švihem trefil volné místo pod břevnem – 3:3. Když v závěru neskončila velká možnost Adama Wernera gólem, šlo se do prodloužení.

V něm po minutě a půl rozhodli o své výhře Medvědi. David Tůma si nabruslil na střed a parádní ranou vymetl pavučiny za Pánkem – 3:4.

HC Řisuty – HC Děčín 3:4p (0:2, 1:0, 2:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 33. Štrombach (Chamrád), 48. Rambousek (Pulda, Zich), 55. Petráš (Růžička, Bílek) – 7. Písařík (Meisel, Jursa), 20. Písařík (D. Tůma, Kotyza), 50. Nezbeda (J. Tůma, Faigl), 62. D. Tůma

Sestava HC Řisuty:
P. Pánek (Zeithaml) – Volráb, Růžička (A), Malovický, Zich, Vinš, Ibl, Strnad, Kolářík – Bílek (C), Petráš, O. Sýkora – Chamrád (A), Pulda, Řepka – Daniel, Štrombach, V. Procházka – Rambousek, Rudolf

Sestava HC Děčín:
Lavinger (Skokan) – Brož (A), Bartoň, Kotyza, Meisel, Werner, Nowák – J. Tůma, Nezbeda, Faigl (C) – D. Tůma (A), Písařík, Jursa – Dej, Przybyla, P. Hruška

Ohlas trenéra Michala Trávníčka:
„Naše první venkovní utkání sezóny jsme začali dobře a v úvodní třetině jsme si vypracovali dvougólový náskok. I nadále jsme si vypracovávali dobré příležitosti ke skórování, ale ty končily buď na tyčkách nebo brankáři soupeře. Soupeři se v závěru povedlo srovnat skóre z nešťastné přesilovky a první venkovní body jsme tak museli potvrdit až v prodloužení. Skvělá byla podpora z tribuny, kterou vytvořili naši fanoušci, kteří na utkání dorazili!“