Preview

MEDVĚDI CHTĚJÍ VE SLANÉM PRODLOUŽIT VÍTĚZNOU SÉRII

17. 2. 2023 Preview: Grizzly se představí ve Slaném

V sobotu čeká děčínské hokejisty cesta do Slaného, kde mají domovský stánek HC Řisuty. Grizzly mají v zádech čtyřzápasovou sérii výher, a navíc na venkovním ledě v nadstavbě ještě neprohráli. Povede se Děčínu na tyto úspěšné duely navázat? Souboj s Buldoky se rozběhne netradičně v 18:30.

Medvědi v minulém kole potvrdili formu, když porazili doma Jablonec 4:1. K výhře je nasměrovala branka z páté minuty, kterou obstaral Bohuslav Nowák. Ve druhé části se prosadil Aleš Macek a znovu kapitán děčínské juniorky. V poslední třetině se trefil ještě David Černý. Jablonecký Abraham poté sebral čisté konto Lukáši Lavingerovi, když v přesilovce snížil. Grizzly zdolali Vlky i počtvrté v sezóně a stále pokračují v boji o předkolo.

HC Děčín – HC Vlci Jablonec nad Nisou 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a asistence:
5. Nowák (Macek), 24. Macek (Loukota, Gottfried), 32. Nowák (Macek), 44. Černý (Volráb) – 47. Abraham

Sestava Děčína:
Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Kučera, Charvát, Loukota (A), Mikulec – D. Tůma (A), Faigl, Trávníček (C) – J. Tůma, Volráb, Černý – Nowák, Gottfried, Macek

Ve středečním utkání mezi celky SHC Klatovy a HC Řisuty šlo o hodně, protože vítěz tohoto souboje by měl jistou záchranu ve druhé lize. S touhou zachránit se do utkání vkročili rozhodně lépe hosté, kteří nasázeli v první třetině rovnou tři branky. Domácí se z toho vzpamatovali až ke konci druhé části, kdy snížil Houfek. Řisuty poté zase odskočily na třígólový rozdíl a své vedení už nepustily. Středočeši vyhráli 5:3 a slaví záchranu.

SHC Klatovy – HC Řisuty 3:5 (0:3, 1:0, 2:2)

39. Houfek (Heřman, Roubal), 57. Prokop (Vajner, Beníšek), 60. Houfek (Heřman, Walter) – 1. Bílek (Patyk, Janeček), 3. Janeček (Bílek, Patyk), 11. Bílek (Řepka, Patyk), 49. Patyk (Bílek, Janeček), 60. Janeček