Preview

HON ZA PŘEDKOLEM POKRAČUJE: VYHRAJÍ MEDVĚDI POČTVRTÉ V ŘADĚ?

14. 2. 2023 Preview: Děčín hostí Jablonec

Nadstavbové boje ve skupině Západ pomalu míří do finiše a už zbývá odehrát posledních pět kol. Grizzly se po třech skvěle zvládnutých venkovních duelech, díky kterým mají už na dostřel předkolo, představí na domácí půdě, kam ve středu dorazí mužstvo z Jablonce nad Nisou. Zítřejší mač mezi Medvědy a Vlky odstartuje buly vhozené v 18 hodin. Děčínští hokejisté se nemůžou dočkat vaší podpory!

Grizzly se v sobotu představili na západě Čech, v Chebu, kde se museli obejít bez několika hráčů. První třetina vyšla lépe domácím, kteří po brankách Filippenka a Rozhona vedli 2:0. Medvědi však nesložili zbraně a v úvodu druhé části na soupeře vlítli. Nejdříve se prosadil David Tůma a chvíli po něm vyrovnal Vladimír Brož. Nerozhodný stav rozsekl gólem v 55. minutě David Černý, jenž poté asistoval i u trefy Tomáše Faigla. Děčín urval všechny body v Chebu za výhru 4:2.

HC Stadion Cheb – HC Děčín 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)

Branky a asistence:
4. Filippenko (Troška, Nekvinda), 13. Rozhon (Krutina, Steskal) – 23. Tůma (Brož, Trávníček), 25. Brož (Kaltenböck), 55. Černý, 60. Faigl (Černý)

Sestava Děčína:
Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Kučera, Charvát, Loukota (A), Mikulec – D. Tůma (A), Faigl, Trávníček (C) – J. Tůma, L. Nezbeda, Černý – Nowák, Gottfried

Jablonec, který na dálku bojuje s Hronovem o záchranu, potřebuje sbírat body jako sůl. V minulém utkání se představil na ledě šestých Řisut a byla z toho zajímavá gólová přestřelka. Domácí měli k vítězství blíže, protože v polovině zápasu vedli 4:2. Nicméně po šedesáti minutách skončil duel 5:5 a v následném prodloužení se diváci branky nedočkali. O vítězi tedy rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých se radovali Vlci.

HC Řisuty – HC Vlci Jablonec nad Nisou 5:6sn (2:0, 0:2, 0:2)

7. Patyk (Bílek, Janeček), 22. Sýkora (Křepelka, Kejchal), 22. Křepelka (Sýkora, Pejchal), 30. Bílek (Patyk, Zich), 45. Sýkora (Rendla) – 12. Abraham (Macurák), 19. Kačírek (Abraham, Brokeš), 35. Pavlů (Špaček), 37. Strnad (Brokeš), 51. Folda (Brokeš, Abraham), rozh. nájezd Pavlů