Report

Report ze zápasu HC Letci Letňany vs. HC Děčín (6:2)

24. 1. 2024

Podruhé v řadě se Grizzly vydali ven na led soupeře. Tentokrát je čekala cesta do hlavního města, kde v rámci 3. kola skupiny A nastoupili proti Letňanům. Do poloviny utkání určovala stav jediná branka vstřelená domácím týmem. Až potom se povedlo Medvědům vyrovnat, nicméně tento gól spíše nakopl Letce, kteří se na konci druhého dějství a na začátku toho závěrečného dostali do vysokého vedení. Děčín stačil jen kosmeticky upravit výsledek a z Prahy se vrátil s porážkou 2:6.

Hned v úvodu nebezpečně pálil z mezikruží letňanský Vojtěch Kysela, avšak jeho pokus šel mimo. Ten samý hráč byl i u prvního gólu utkání. Domácí útočník nabral rychlost, objel bránu, následně poslal puk do brankoviště, kde byl Dominik Arnošt a ten nadvakrát procpal kotouč do sítě – 1:0. V 17. minutě pálil zblízka David Tůma, nicméně Vojtěch Nečas byl připraven.

Další větší šance přicházely až ve druhém dějství. Ve 26. minutě zakončoval přečíslení dva na jednoho Tomáš Nezbeda, jenomže strážce letňanské svatyně jeho šanci vychytal. Ve 28. minutě při přesilové hře střílel mezi kruhy David Tůma, ovšem gólman stačil nepříjemnou střelu vyrazit. V čase 31:47 bylo vyrovnáno, rána Vladimíra Brože od modré skončila až za Nečasem – 1:1. Domácí celek se ani ne za minutu vrátil do vedení. Jakub Hamšík vyslal ránu a jelikož měl děčínský brankář zakrytý výhled, tvrdý projektil zaplul za brankovou čáru – 2:1. V čase 38:17 se z otočky prosadil Oto Theimer a Letci zvýšili svůj náskok – 3:1.

Lepší vstup do poslední třetiny měl domácí celek, který po 72 sekundách skóroval. Medvědům se nepovedlo vyhodit, čehož využili Letci a střelu Vojtěcha Kysely dorazil za záda Horáka Dominik Arnošt4:1. O tři minuty později to s Děčínem nevypadalo dobře, jelikož se Letňany radovaly popáté. Petr Poppel objel bránu a nadvakrát procedil kotouč do sítě – 5:1. Odpovědět mohl Tomáš Nezbeda, jenže jeho ránu chytil lapačkou Nečas. V čase 48:28 využil tým z hlavního města přesilovku, Petr Poppel si sjel na hranu kruhu a po obdržené přihrávce našel volné místo za přesouvajícím se Lukášem Lavingerem – 6:1. V 51. minutě se v oslabení dostal do úniku David Černý, nicméně jeho pokus chytil Nečas. Poslední změna skóre přišla v čase 52:38, když Vladimír Brož přešel přes dva obránce, a ještě nahrál na Martina Jursu, pro nějž nebyl problém trefit odrytou klec – 6:2.

Branky a asistence: 13. Arnošt (Kysela, Poppel), 33. Hamšík (Drtina, Mrňa), 39. Theimer (Korčák, Sklenář), 42. Arnošt (Kysela, Hamšík), 45. Poppel (Arnošt), 49. Poppel (Sklenář, L. Chalupa) – 32. Brož (Nezbeda, Faigl), 53. Jursa (Brož, J. Tůma)
Sestava HC Letci Letňany: Nečas (Ježek) – Z. Fiala, L. Chalupa (A), Ducháč, Hamšík, Gurjevskij, Drtina – Korčák, Sklenář (A), Mrňa – Poppel, Arnošt (C), Kysela – Š. Turek, Labuzík, Poul – Theimer, Pšenička, Vacín – Mácha
Sestava HC Děčín: Horák (45. Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Tomšík, Petrásek, Starý, Kaltenböck, Hercík – D. Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Smola, Černý, Jouza – Parshakov, J. Tůma, Jursa – Nowák, Hruška, Macek
Stadion: Letňany