Report

Report ze zápasu HC Děčín vs. HC Stadion Vrchlabí (8:4)

17. 1. 2024

Nadstavbovou část druholigové skupiny Západ odstartovali Grizzly nejlépe, jak mohli. V bojovném domácím zápase porazili nepříjemné Vrchlabí 8:4. Po prvních dvou třetinách svítil na tabuli nerozhodný stav a vše nasvědčovalo, že se rozhodne v té třetí. To se také stalo, jelikož v poslední části řádil čtyřgólový hrdina zápasu Jan Smola. I když hosté v závěru ještě pořádně pozlobili, Děčín si první výhru v nadstavbě vzít nenechal a posunul se na čtvrté místo.

První vážnější šance přišla v desáté minutě, kdy zahrozil v oslabení Lukáš Abraham, jeho samostatný nájezd však skvěle vychytal Adama Horák. Ve 12. minutě dostali Medvědi výhodu dvojnásobné přesilovky a největší šanci v ní měl David Tůma, když zakončoval přihrávku přes brankoviště, ovšem Denis Vacek se stačil přesunout. V čase 15:43 se povedlo Děčínu využít početní výhodu a tím pádem otevřít střelecký účet zápasu. Jan Smola přes osu hřiště nabil Janu Tůmovi a ten bombou vymetl pavučiny – 1:0. V 17. minutě se Lukáš Kastner procpal až před brankáře, ale děčínskou klec minul. V poslední minutě měl ještě příležitost Jan Chovanec, jenomže Vacek proti němu zasáhl lapačkou.

Ve 26. minutě se tváří v tvář Vackovi ocitl Jan Tůma, nicméně děčínský útočník byl příliš blízko a gólmana nepřekonal. V čase 26:33 se Medvědi po pěkné souhře radovali podruhé. David Tůma se zmocnil puku a bekhendem našel před bránou Daniela Jouzu, který zblízka zamířil přesně – 2:0. Za minutu odpovědělo Vrchlabí kontaktní brankou, když přečíslení proměnil Tomáš Bláha2:1. I hostující celek měl možnost dvojnásobné přesilovky a pořádně v ní zaměstnal Horáka, jenže ten všechno pochytal. Ve 37. minutě se děčínský strážce svatyně fantasticky přesunul proti pokusu soupeře v situaci dva na jednoho. Půl minuty před koncem prostředního dějství horalé vyrovnali v početní výhodě, nahození Lukáše Kastnera tečoval za záda gólmana Patrik Urban2:2.

Ve 44. minutě se zaskvěl Adam Horák, když se bleskově přemístil a chytil Davidu Sýkorovi velkou šanci. Ve 47. minutě měl gól na hokejce David Tůma, ovšem zblízka Vacka nepřekonal. Mrzet to hokejisty Děčína nemuselo, protože v čase 48:03 se znovu dostali do vedení. Střelu Adama Charváta stačil brankář vyrazit, ale následná rána Jana Smoly prosvištěla až za brankovou čáru – 3:2. To, co se Medvědům nedařilo v první třetině, tedy potrestat dvojnásobné vyloučení soupeře, se povedlo v čase 52:44. Jan Tůma zpoza brány našel mezi kruhy Jana Smolu a ten přesným zásahem zvýšil skóre – 4:2. Ani ne za minutu si Grizzly zopakovali po další nedisciplinovanosti soupeře přesilovku 5 na 3 a tu po 20 sekundách využil svým prvním gólem v dospělém hokeji Adam Bartoň, když si sjel na střed a střelou pod vyrážečku nedal Vackovi šanci – 5:2. Na začátku 56. minuty hosté zkusili hru bez gólmana, čímž ještě zvýraznili svou přesilovku, jenže v čase 55:27 obral Jan Smola obránce o kotouč, následným sprintem ujel, trefil prázdnou klec a čepice mohly padat na led, neboť šlo o hattrick – 6:2. Vrchlabí nic nezabalilo a ani ne za minutu využilo početní výhodu, Lukáš Kastner dorazil do brány tečovanou střelu Patrika Urbana – 6:3. V čase 57:30 už to bylo jen o dva góly, jelikož při power-play zužitkoval svou práci u brankoviště Jakub Tatar6:4. Veškeré naděje na vyrovnání utnul za necelou minut nakonec čtyřgólový hrdina zápasu. Martin Jursa vybojoval puk a poslal dopředu Jana Smolu, jenž znovu zamířil do volné svatyně – 7:4. Poslední slovo měl Adam Charvát, který usměrnil střílenou přihrávku Martina Jursy a stanovil konečný výsledek – 8:4.

Branky a asistence: 16. J. Tůma (Smola, Faigl), 27. Jouza (D. Tůma, Faigl), 49. Smola (Charvát, Jursa), 53. Smola (J. Tůma, Faigl), 54. Bartoň (Faigl, Smola), 56. Smola, 59. Smola (Jursa), 60. Charvát (Jursa, Parshakov) – 28. T. Bláha (Tatar, Moník), 40. P. Urban (Kastner, Chrtek), 57. Kastner (P. Urban, D. Sýkora), 58. Tatar (T. Bláha, Abraham)
Sestava HC Děčín: Horák (Skokan) – Brož (A), Bartoň, Loukota, Charvát, Starý, Hercík, Petrásek – D. Tůma (A), Faigl (C), Jouza – Smola, J. Tůma, Jursa – Parshakov, Hruška, Chovanec – Nowák
Sestava HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Červinka) – D. Sýkora, Abraham, Boukal, Bendík (A), Kynčl, Kaštánek, Hladík, P. Fiala – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, T. Bláha (A), Tatar – Jirků, Kozák, Cerman
Stadion: Zimní stadion Děčín