Report

Report ze zápasu HC Děčín vs. MOSTEČTÍ LVI (4:5)

15. 11. 2023

V rámci předehrávky 26. kola přivítali Medvědi na své půdě Most. Utkání nabídlo hlavně ve druhé třetině další gólovou přestřelku, na kterou jsme v zápasech se Lvy už zvyklí. Za stavu 4:4 už to vypadalo, že 60 minut o vítězi nerozhodne a duel půjde do prodloužení. Nicméně 46 sekund před koncem základní hrací doby urval vítězství na mosteckou stranu Jakub Veselý a zajistil tak všechny body pro svůj tým.

Na první vážnější příležitost se čekalo až do 10. minuty, kdy se po střele Aleše Macka dostal k dorážce Tomáš Nezbeda, nicméně Lukáš Klika byl připraven. V čase 10:44 se povedlo Děčínu využít přesilovou hru a díky tomu otevřít skóre zápasu. Tomáš Faigl adresoval přihrávku přes osu hřiště na rozjetého Tomáše Nezbedu, který přešel přes obránce a následně si poradil i s gólmanem - 1:0. Chvíli potom zakončoval v těsné blízkosti branky Martin Jursa, jenže Klika se prezentoval dobrým zákrokem. V čase 13:08 se povedlo Lvům vyrovnat. Jakub Veselý zavezl puk do útočného pásma, přihrál na volného Davida Jindru a ten propálil Michaela Petráska - 1:1. V posledních sekundách první třetiny měl obrovskou šanci v přečíslení Tomáš Faigl, ale gólman se stačil přesunout a zasáhl betonem.

V čase 24:33 se Mostu povedl obrat, Jaroslav Šimeček se protlačil před obránce a zblízka stačil zakončit přesně pod víko - 1:2. V čase 25:53 bylo opět srovnáno, Nikolaj Parshakov výborně dojel situaci z druhé vlny a doklepl vyražený puk za záda brankáře - 2:2. Za dvě minuty si Lvi vzali vedení zpět. Jakub Veselý se rozjel z obranného pásma a svou individuální akci zakončil přesně ke vzdálenější tyči - 2:3. V čase 28:48 hosté zdvojnásobili svůj náskok, Martin Mical se prosmýkl podél mantinelu a na Petráska vyzrál bekhendem do horního rohu - 2:4. Přestřelka pokračovala a Děčín v čase 32:49 snížil. Příležitost Aleše Macka ještě zastavil Klika, ale ve správný čas na správném místě se ocitl Jan Chovanec, který zasunul kotouč do prázdné - 3:4. O chvíli později ujeli dva děčínští hokejisté na jednoho, Ondřeji Sýkorovi stačilo přesně zamířit, ovšem proti němu se opět předvedl hostující strážce svatyně. V čase 36:31 stanovil nerozhodný stav před poslední třetinou Aleš Macek, jenž si prohodil puk mezi nohama protihráče a přesnou ranou nedal brankáři šanci - 4:4.

V posledním dějství se hrálo mnohem opatrněji a moc šancí k vidění nebylo. V 50. minutě mohli Grizzly strhnout vedení na svou stranu při dvojnásobné početní výhodě, avšak žádný z jejich pokusů neskončil v mostecké bráně. V 54. minutě měl po parádní kombinaci na hokejce možná vítězný gól Tomáš Nezbeda, jenomže jeho střela jen těsně minula odkrytou horní část brány. Vyrovnané skóre vydrželo až do poslední minuty. Po špatném vyhození z obraného pásma se dostal kotouč k zapomenutému Jakubovi Veselému, který si nadvakrát poradil s Michaelem Petráskem a rozhodl o výhře Mostu - 4:5.

Branky a asistence: 11. Nezbeda (Faigl, Brož), 26. Parshakov (Jursa, Sýkora), 33. Chovanec (Macek), 37. Macek (Faigl, Brož) – 14. Jindra (Veselý, Písařík), 25. Šimeček (J. Procházka, Řehoř), 29. Veselý (Nedrda), 29. Mical (Steinocher, T. Urban II), 60. Veselý (Písařík, Nedrda)
Sestava HC Děčín: Petrásek (Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Starý, Kaltenböck – Macek, Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Parshakov – Hruška, Černý, Chovanec – Nowák
Sestava MOSTEČTÍ LVI: Klika (Hosnedl) – Havlůj (C), Urbánek, Nedrda (A), Rykl, Havlík, Steinocher, Hocelík – J. Procházka, Řehoř, Šimeček – Jindra, Písařík, Veselý – Mical, Böhm (A), T. Urban II – Daniel