Report

Report ze zápasu HC Děčín vs. HC Letci Letňany (4:1)

20. 12. 2023

Děčínská družina se s rokem 2023 rozloučila nejlépe, jak mohla. Po dlouhých 11 zápasech našli Grizzly recept na svého neoblíbeného soupeře z Letňan a po urputném boji zvítězili 4:1. Mužstvo za vítězstvím táhl v bráně fantastický Michael Petrásek, který nakonec přišel o čisté konto 11 minut před koncem.

První vážnější možnost měl v sedmé minutě Petr Poppel, jenž byl adresátem přihrávky a před brankovištěm pořádně zaměstnal Michaela Petráska. Ve 12. minutě dostal nabito do mezikruží David Černý, ale jeho ránu zastavil Vojtěch Nečas. Ve 14. minutě propadl puk na Matěje Poula, který postupoval sám, ovšem proti střele se vytáhl strážce děčínské svatyně. V čase 16:41 otevřeli skóre Medvědi. Tomáš Nezbeda se před brankářem nejlépe zorientoval a z dorážky doklepl kotouč do prázdné, díky čemuž jeho tým využil dvojnásobnou přesilovku - 1:0.

Ve 24. minutě se pořádně zapotil Michael Petrásek, který nejprve vyrazil střelu Štěpána Turka a následně si poradil i s dorážkou Pavla Mrni. Ve 26. minutě zakončoval v těsné blízkosti gólmana Poul, jenomže proti němu se opět vytáhl Petrásek. V polovině zápasu zahrozila nová posila Děčína Jan Tůma, jehož ránu švihem z kruhu vytěsnil Nečas špičkou betonu. V čase 36:27 se Grizzly radovali podruhé. Jan Tůma obešel protihráče a naservíroval puk pro Davida Černého, jenž ho procedil za brankáře - 2:0. Chvíli potom mohl snížit Matěj Poul, nicméně jeho zakončení v přečíslení dva na jednoho skončilo na děčínském strážci.

Ve 42. minutě neuspěl tváří v tvář gólmanovi letňanský Jakub Sklenář, jelikož přestřelil. V čase 42:30 jásala domácí střídačka potřetí. Martin Jursa přebruslil obránce a dával pod sebe na Nikolaje Parshakova, od jehož bruslí se kotouč odrazil za záda Nečase - 3:0. Ve 44. minutě měl na hokejce jasný gól Tomáš Nezbeda, jenže jeho střelu vytáhl čepelí Nečas. Ve 46. minutě hráli hosté přesilovku, kterou ještě zvýhodnili odvoláním brankáře, toho však v čase 47:13 využil Jan Zedek a přes všechny čáry zamířil do prázdné brány - 4:0. V čase 48:46 připravil Petr Poppel o čisté konto Petráska, když díky své rychlosti přebruslil obránce a následnou bekhendovou kličkou úspěšně zakončil - 4:1. V 55. minutě mohl upravit stav Matěj Korčák, ovšem proti němu byl fantastický Petrásek a zakročil lapačkou. Víc se na děčínském ledě neudálo a to znamenalo, že Grizzly brali všechny body.

Branky a asistence: 17. Nezbeda (Brož, Faigl), 37. Černý (J. Tůma, Zedek), 43. Parshakov (Jursa), 48. Zedek – 49. Poppel (Sklenář)
Sestava HC Děčín: Petrásek (Horák) – Brož, Bartoň, Tomšík, Zedek, Loukota, Kaltenböck – D. Tůma, Faigl, T. Nezbeda – Smola, J. Tůma, D. Černý – O. Sýkora, Jursa, Parshakov – Chovanec
Sestava HC Letci Letňany: Nečas (J. Němeček) – L. Chalupa, Z. Fiala, Niko, D. Němeček, Drtina, Gurjevskij, Hamšík – Mrňa, Arnošt, Š. Turek – Korčák, Sklenář, Poppel – Labuzík, Pšenička, Poul – Vacín, Mácha, Theimer – Nedvěd