Report

Report ze zápasu HC Stadion Vrchlabí vs. HC Děčín (6:2)

13. 12. 2023

Po třech domácích vystoupení se Medvědi vydali na půdu soupeře. 23. kolo druholigové skupiny Západ je poslalo do Vrchlabí, kde od prvních minut museli čelit aktivitě domácích. Horalé se díky tomu dostali do vedení, které jim vydrželo až do konce zápasu. Grizzly na Stadion nestačili a z Krkonoš se vrátili s porážkou 2:6.

Hned ve 4. minutě pálil při přesilovce z otočky Patrik Urban, nicméně klec Medvědů minul. V osmé minutě se do zajímavé možnosti dostával Tomáš Faigl, jemuž sekundoval David Tůma, a právě děčínská jednadvacítka se dostala ke střele, ale Denis Vacek byl připraven. V čase 8:06 se poprvé otevřelo skóre zápasu. Štěpán Matějček projel mezi dvěma obránci a svou akci zakončil přesnou střelou pod břevno - 1:0. V 17. minutě se z dorážky mohl prosadit Filip Krsek, jenže Petrásek vytasil beton a fantasticky chytil tuto velkou příležitost.

Po půl minutě hraní podržel svůj tým opět Petrásek, který chytil lapačkou Ondřeji Chrtkovi jasný gól. O minut později ujel všem David Černý, avšak na Vacka nevyzrál. V čase 24:47 se Vrchlabí prosadilo podruhé, Medvědům se nepovedlo vyhodit, puk se následně dostal k Patriku Urbanovi a ten ho švihl do horního rohu - 2:0. V čase 26:31 se také Grizzly radovali z gólu. Tomáš Nezbeda hned po buly ukořistil kotouč a tváří v tvář překonal Vacka bekhendem mezi betony - 2:1. Ani ne za minutu se Vrchlabí vrátilo do dvoubrankové vedení, ležícího Petráska v bráně překonal Ondřej Chrtek - 3:1. Ve 29. minutě se blýskl pohlednou akcí Tomáš Nezbeda, jenž se prokličkoval až ke gólmanovi, ale jeho následný pokus skončil na tyči. Ve 32. minutě se proti teči Davida Chalupy prezentoval parádním zákrokem i vystřídavší Ondřej Skokan. Ve 34. minutě měli Děčínští příležitost něco se stavem udělat ve dvojnásobně početní výhodě, nicméně žádná z jejich možností se neujala. V 37:39 čase navýšil vedení Patrik Urban, když objel brankáře a zasunul puk do odkryté klece - 4:1.

Od startu poslední části uběhlo jen pár sekund a velkou možnost měl David Tůma, ovšem jeho střelu pokryl lapačkou Vacek. Chvíli na to se blýskl na druhé straně Skokan, když se skvěle přesunul a vychytal přečíslení dva na jednoho. V polovině 45. minuty se prosmýkl podél mantinelu Filip Krsek a zpoza branky našel přijíždějícího Davida Chalupu, který zakončil přesně k bližší tyčce - 5:1. V 56. minutě ujel v oslabení Krsek, nicméně jeho pokus skvěle vyčapal Skokan. V čase 57:35 se prosadil Lukáš Kastner, jenž si sklepl nahozený kotouč a následně ho poslal za brankovou čáru - 6:1. Definitivní podobu výsledku dal po bombě od modré Jan Smola, čímž využil přesilovku - 6:2.

Branky a asistence: 9. Matějček (Kaštánek), 25. P. Urban (D. Chalupa, Kynčl), 28. Chrtek (Šlaicher, Kastner), 38. P. Urban (D. Chalupa, Krsek), 45. D. Chalupa (Krsek), 58. Kastner (Kaštánek, Šlaicher) – 27. T. Nezbeda (Bartoň), 60. Smola (Brož, Kučera)
Sestava HC Stadion Vrchlabí: Vacek (Červinka) – Abraham, D. Sýkora, Kaštánek, Bendík (A), Hladík, Kynčl, P. Fiala – Chrtek, Kastner, Šlaicher – Krsek, P. Urban (C), D. Chalupa – Moník, Matějček, T. Bláha (A) – Jirků, Kozák, Cerman
Sestava HC Děčín: Petrásek (31. Skokan) – Bartoň, Brož (A), Zedek, Kučera, Kaltenböck, Starý, Tomšík – Faigl (C), T. Nezbeda, Tůma (A) – Parshakov, Černý, Smola – Jursa, L. Nezbeda, Dej – Nowák