Report

Report ze zápasu HC Děčín vs. HC Benátky nad Jizerou (5:7)

6. 12. 2023

Pořádné drama připravili Medvědi domácím fanouškům v jednadvacátém kole proti Benátkám. Středočeský celek po dvou třetinách vedl už o šest branek a vypadalo to na jasnou záležitost. Grizzly však v posledním dějství předvedli parádní návrat do zápasu a pořádně zdramatizovali duel. Vyrovnat se jim už bohužel nepovedlo, i když k tomu moc nechybělo. Po čtyřech výhrách si HC Děčín připsal porážku 5:7.

Na první gól zápasu se čekalo do začátku čtvrté minuty, kdy do střely od modré vložil hůl Jan Hruška, čímž změnil směr a puk skončil za zády Michaela Petráska - 0:1. V čase 9:25 už to bylo o dvě branky, přihrávku Davida Šafránka srazil děčínský obránce přímo na hokejku Dominika Zumra, který bez problémů dopravil kotouč do brány - 0:2. Za 40 sekund se hosté radovali potřetí, Lukáš Kučera nabral rychlost ve středním pásmu, prosmýkl se mezi beky a překonal Petráska - 0:3. Ve 12. minutě se Medvědům nepodařilo potrestat dvojnásobné vyloučení Benátek, i když sice dostali puk za brankovou čáru, bohužel však až po odpískání. Povedenou úvodní část Benátek podtrhl v čase 15:15 opět Lukáš Kučera, jenž si navezl kotouč na druhou stranu a přesnou ranou zamířil do horního rohu - 0:4.

Ani do druhé třetiny nevstoupili Medvědi ideálně a po chvilce inkasovali. Hned po vhazování prostřelil z ostrého úhlu děčínského gólmana Dominik Zumr - 0:5. Ve 28. minutě najížděl na Brázdila ze strany Tomáš Faigl, ale s jeho bekhendem si brankář poradil. Ve 32. minutě nabral rychlost David Černý, projel kolem obránce a pokusil se o zakončení, jenže hostující strážce svatyně se opět zaskvěl a zastavil tuto příležitost. V čase 32:29 inkasoval i vystřídavší Ondřej Skokan, jehož překonal střelou mezi betony Michal Vágner - 0:6. V poslední minutě druhé třetiny měl obrovskou šanci Jan Smola, který po přihrávce Ondřeje Sýkory mohl trefit zčásti odkrytou klec, ovšem Brázdil se bleskově přesunul a Medvědům nedovolil skórovat.

Před poslední třetinou se mohlo zdát, že se utkání bude jen dohrávat, jenže Medvědi nic nevzdali, a ještě pořádně zabojovali. Ve 43. minutě ještě zahrozil v úniku Lukáš Kučera, ale jeho střelu Skokan vyrazil. V čase 44:38 už se konečně dočkali vstřelené branky i Grizzly, Martin Jursa ukázkově vyhrál buly pro Ondřeje Sýkoru a ten z první prostřelil Brázdila - 1:6. Za minutu domácí využili dvojnásobnou přesilovku, když Vladimír Brož pořádnou bombou málem protrhl síť - 2:6. V čase 47:36 zadělal na drama David Tůma, který byl adresátem přihrávky zpoza brány a švihem zamířil přesně k levé tyčce - 3:6. Ten samý hráč asi o minutu později snížil už jen na rozdíl dvou branek. Aktivní Vladimír Brož zavezl kotouč do útočného pásma a chytře pod sebe poslal nabídku pro Davida Tůmu, jenž následně z bodu pro vhazování vymetl pavučiny za Brázdilem - 4:6. Za dvacet sekund se Děčínští radovali popáté, i když rozhodčí nejprve gól neuznali, ale po následné jejich domluvě už platil. Jan Zedek před gólmanem ještě našel Nikolaje Parshakova a ten nadvakrát překonal hostujícího brankáře - 5:6. Na konci 50. minuty mohlo být vyrovnáno, jenomže proti střele Davida Černého stačil špičkou betonu zasáhnout Brázdil. Děčín to zkusil v závěru ještě bez brankáře, ale tolik potřebná branka k vyrovnání už nepadla. Naopak benátský Dominik Zumr se v poslední minutě trefil do prázdné klece a stanovil konečný stav utkání - 5:7.

Branky a asistence: 45. Sýkora (Jursa), 46. Brož (Faigl), 48. Tůma (Brož, Parshakov), 49. Tůma (Brož, Faigl), 50. Parshakov (Zedek, Smola) – 4. J. Hruška (Klodner, Havlas), 10. Zumr (Šafránek, Klodner), 11. L. Kučera (Vágner), 16. L. Kučera (J. Dvořák), 22. Zumr (Jankovský, Šafránek), 33. Vágner (Antoš), 60. Zumr (Jankovský, Šafránek)
Sestava HC Děčín: Petrásek (22. Skokan) – Brož, Bartoň, Kučera, Zedek, Loukota, Kaltenböck – Tůma, T. Nezbeda, Faigl – Sýkora, Jursa, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Nowák, Chovanec
Sestava HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Šuhájek) – Mašek, Klodner, Kliment, Antoš, M. Němeček, Fišer – Jankovský, Šafránek, Zumr – J. Hruška, Havlas, Hozák – J. Dvořák, Vágner, L. Kučera – Plíšek