Report

Report ze zápasu HC Wikov Hronov vs. HC Děčín (1:5)

1. 11. 2023

Měsíc listopad začali Grizzly nejlépe, jak mohli, a to tříbodovým ziskem na půdě Hronova. Zápas se pro ně však nevyvíjel ideálně a po vlažné úvodní třetině museli opět otáčet výsledek. To se jim povedlo a z dalekého výjezdu se vrátili nakonec s jasnou výhrou 5:1. Děčínskou družinu táhl kapitán Tomáš Faigl, který připravil hned čtyři góly.

Ve čtvrté minutě dostal přihrávku do dobré pozice Tomáš Nezbeda, který se snažil objet gólmana a procpat puk do brány, což se mu však nepovedlo. V čase 12:05 otevřel Hronov skóre zápasu, Jan Lederer si v brejku vyměnil kotouč s Davidem Voňkou a následně prostřelil Lukáše Lavingera - 1:0. V předposlední minutě měl další šanci Nezbeda, jenže proti jeho pokusu se stačil rychle přesunout Andrii Malykhin. Víc se toho v úvodní periodě neudálo.

Na začátku druhého dějství našel Vladimír Brož u protější tyče Tomáše Nezbedu, jenž v další velké šanci nevyzrál na hronovského gólmana. Mrzet to Medvědy nemuselo, protože v čase 21:16 se z protiútoku prosadil parádní ranou Jan Zedek a vyrovnal - 1:1. Ve 25. minutě podržel svůj tým Lavinger, který se vytáhl proti střele z bezprostřední blízkosti. Ve 26. minutě se mohli Hronovští vrátit do vedení, ale od gólu je zastavila tyčka. Poté se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš, jelikož Děčín se z následné akce dokázal prosadit. David Tůma skvěle nastavil svou hokejku a využil nabídku Tomáše Faigla - 1:2. Ve 32. minutě ujel Filip Štrombach, ale ve velké šanci Lavingera nepřekonal. V čase 33:33 potrestali Grizzly vyloučení soupeře, když nahození Vladimíra Brože usměrnil ze vzduchu za záda Malykhina parádní tečí David Tůma - 1:3. Ve 36. minutě zívala na Tomáše Nezbedu odkrytá brána, ovšem děčínský útočník minul.

Poslední třetina byla na šance skoupá, nicméně o branky ochuzena nebyla. V čase 52:54 prolomil v utkání svou střeleckou smůlu Tomáš Nezbeda, který jel z úhlu na gólmana a ranou nad lapačku nedal Malykhinovi šanci - 1:4. V Čase 56:30 udělali Medvědi gólovou tečku za zápasem, Vladimír Brož převzal na modré kotouč, následně obešel obránce a pohlednou individuální akci zakončil brankou - 1:5. V předposlední minutě ještě vychytal Lukáš Lavinger samostatný únik Hronova.

Branky a asistence: 13. Lederer (Voňka) – 22. Zedek (Parshakov, Sýkora), 27. Tůma (Faigl), 34. Tůma (Faigl, Brož), 53. Nezbeda (Faigl, Brož), 57. Brož (Faigl, Tůma)
Sestava HC Wikov Hronov: Malychin (Škorpík) – Kopecký, Babrusev, Ondruš, Voňka (C) – Vaňkovský (A), M. Hájek I, Voděracký – Štrombach (A), Řezáč, Popitič – Murtazin, Przybyla, Lederer
Sestava HC Děčín: Lavinger (Petrásek) – Brož (A), Bartoň, Jebavý, Zedek, Starý, Kaltenböck – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Nowák, Hruška