Report

Report ze zápasu HC Benátky nad Jizerou vs. HC Děčín (1:2)

11. 10. 2023

Medvědi dlouho nemohli najít recept na gólmana Jaroslava Brázdila v brance, a navíc od poloviny zápasu prohrávali 0:1. Vše se změnilo až v posledním dějství, kdy nejprve Tomáš Nezbeda odemknul benátskou branku, aby později sám dokonal obrat a byl tedy jediným úspěšným střelcem Děčína. Tři body za výhru 2:1 podpořil výborným výkonem Michael Petrásek.

Na první vážnější možnost se muselo čekat až do sedmé minuty, kdy po špatné rozehrávce Děčína připravil Dominik Řepík palebnou pozici pro Jiřího Hozáka, jeho rána však letěla mimo. V následné minutě trefil tyč David Tůma. Ta cinkla i na druhé straně po střele Dominika Zumra. V předposlední minutě první třetiny zahrozil v oslabení úplně volný Martin Jursa, ovšem jeho pokus z mezikruží zastavil Jaroslav Brázdil.

Po půlminutě hry prostředního dějství se dostali do brejku hráči Děčína, Tomáš Fajgl zkusil zakončit, ale jen do připraveného Brázdila. Až v čase 30:43 se poprvé měnilo skóre zápasu. Benátský Martin Tondr našel přes osu hřiště najetého Dominika Řepíka, který prostřelil Michaela Petráska - 1:0. Ve 32. minutě mohl odpovědět David Černý, jenže zamířil jen do tyčky. V čase 37:10 se prosadil David Tůma, nicméně jeho branka nemohla být z důvodu zásahu vysoké hole uznána.

Ve 42. minuté se dostal přes děčínského obránce Viktor Martínek, avšak z blízkosti Petráska nepřekonal. Ve 44. minutě narval dělovkou puk opět do tyče Tůma. Mrzet ho to nemuselo, jelikož se v té samé minutě povedlo jeho spoluhráčům vyrovnat. Tomáš Faigl se neukvapil, počkal si na vhodnou příležitost a oslovil přihrávkou Tomáše Nezbedu, jenž z hranice kruhu poslal puk za záda Brázdila - 1:1. Tempo hry nabralo pořádný spád a šance střídala šanci. Hned na to mohl skóre otočit Jan Smola, který se prosmýkl až před brankáře, nicméně ten zasáhl betonem. Ve 47. minutě děkovali Medvědi Petráskovi, jehož fantastický přesun znamenal zmaření tutovky Zumra. V čase 51:05 byl obrat dokonán. Tomáš Nezbeda pláchl společně s Tomášem Faiglem, první jmenovaný se rozhodl pro zakončení a udělal dobře, protože propálil gólmana - 1:2. Na začátku 56. minuty ujel všem v početní nevýhodě Nezbeda, ale Brázdil ho vychytal. Domácí zkusili v závěrečné půlminutě power-play, avšak Děčín si už vedení pohlídal a domů se vrátil s plným bodovým ziskem.

Branky a asistence: 31. Řepík (Tondr, L. Kučera) – 44. Nezbeda (Faigl), 52. Nezbeda (Tůma, Bartoň
Sestava HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Hofman) – Lytvynov, Antoš, Kliment, Klodner, Tondr, V. Čížek, Mašek – Zumr, Šafránek, Jankovský – Hozák, L. Kučera, Řepík – J. Dvořák, Havlas, Martínek – Plíšek.
Sestava HC Děčín: M. Petrásek (Lavinger) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Starý, Kaltenböck – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Hruška, Chovanec