Report

Report ze zápasu HC Kobra Praha vs. HC Děčín (3:7)

14. 10. 2023

V rámci 7. kola zavítali Grizzly do hlavního města, aby v repríze předkola play-off vyzvali Kobru. V první třetině byla k vidění gólová přestřelka, na kterou hokejisté navázali i ve třetí. Braničtí se sice na začátku poslední části dostali Děčínu na dostřel, nicméně víc nedokázali. Naopak Medvědi závěrečnou část zcela ovládli a po výhře 7:3 si odvezli všechny body.

V první třetině byla k vidění gólová přestřelka. Tu odstartovali v čase 5:12 Grizzly, když Tomáš Nezbeda vyvezl ze svého pásma puk, přihrál do jízdy Davidovi Tůmovi, který v nájezdu prostřelil gólmana - 0:1. Za 92 sekund bylo na straně Děčína ještě veseleji, po střele Davida Černého se k volnému kotouči dostal Aleš Macek a bez problému ho uklidil do brány - 0:2. Odpověď Kobry byla blesková, Vladislav Houška s Dominikem Novákem zakombinovali v útočné třetině a druhý jmenovaný se dokázal před brankovištěm prosadit - 1:2. Vyrovnáno bylo v čase 9:16, Matěj Kvasnička našel mezi kruhy Stanislava Tichého, jenž propálil Lukáše Lavingera - 2:2. V čase 10:58 si Medvědi vzali vedení zpět. Nikolaj Parshakov projel až k Michalu Pittrovi a nahrál na druhou stranu, kde byl zakončující Martin Jursa - 2:3. V 18. minutě zívala na Kamila Bříšku prázdná klec, jenomže do jeho střely vložil hůl děčínský obránce a zachránil situaci.

Gólové hody ve druhé třetině ustály, nicméně jedna branka k vidění přesto byla. V čase 23:42 se Děčínu povedlo znovu odskočit na rozdíl dvou gólů. Tomáš Faigl se neukvapil, a ještě vylepšil situaci přihrávkou na volného Davida Tůmu, jenž tvrdou ranou nedal šanci Pittrovi - 2:4. Ve 31. minutě připravil Nezbeda zajímavou možnost pro Faigla, který však zblízka brankáře nepřekonal. V posledních sekundách druhé třetiny mohl potrestat špatnou rozehrávku Medvědů Filip Vlček, jenže děčínský strážce svatyně výborně zakročil betonem.

V čase 41:39 se domácí díky využité přesilovce vrátili do zápasu. Tomáš Urban oslovil najetého Kamila Bříšku, jehož pokus skončil za zády brankáře - 3:4. Ve 44. minutě nabral rychlost Ondřej Sýkora, dostal se až k zakončení, ovšem Pittr se stačil přesunout. V čase 47:39 využili početní výhodu i Grizzly, křižný pas Tomáše Faigla si srazil do své branky domácí obránce - 3:5. Ani ne za minutu se Severočeši radovali pošesté, nedorozumění Branických potrestal Martin Jursa - 3:6. Děčínští soupeře nešetřili a v čase 50:42 přidali další přesný zásah, který obstaral po parádní kombinaci Tomáš Nezbeda - 3:7. Tato gólová akce dala definitivní podobu konečnému výsledku.

Branky a asistence: 8. Novák (Houška), 10. Tichý (Kvasnička, Matuška), 42. Bříška (Urban, Vlček) – 6. Tůma (Nezbeda), 7. Macek (Černý, Smola), 11. Jursa (Parshakov, Kučera), 24. Tůma (Faigl, Bartoň), 48. Faigl (Brož, Tůma), 49. Jursa (Sýkora, Kučera), 51. Nezbeda (Tůma, Zedek)
Sestava HC Kobra Praha: Pittr (Ondrík) – T. Duda, Šteiner (A), Holý, Dudáček, Dráb, J. Stejskal, Pelant – Houška, Bříška (A), Šťastný (C) – Vlček, T. Urban I, Do. Novák – M. Kvasnička, S. Tichý, Matuška – Petrák
Sestava HC Děčín: Lavinger (Petrásek) – Brož (A), Bartoň, Kučera, Zedek, Starý, Kaltenböck – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Parshakov – Smola, Černý, Macek – Chovanec