Report

Report ze zápasu HC Děčín vs. HK Kralupy nad Vltavou (2:1)

4. 10. 2023

Na třetí pokus se děčínští hokejisté dočkali výhry před domácím publikem. V utkání, které patřilo hlavně gólmanům, moc branek k vidění nebylo. Medvědům k výhře stačily dvě, a hlavně skvělý výkon Lukáše Lavingera, jenž inkasoval jen jednou a dal pevný základ pro středeční vítězství nad nováčkem z Kralup.

Hned po půl minutě hry poslal David Tůma do šance Tomáše Nezbedu, jenomže toho vychytal Luboš Novotný. Hosté nezůstali pozadu a v téže minutě mohl potrestat zaváhání Michal Bezouška, ale na Lukáše Lavingera si nepřišel. Ve 4. minutě se prosmýkl podél mantinelu Tůma a v následném přečíslení dva na jednoho přihrál na zakončujícího Nezbedu, toho ovšem vychytal lapačkou hostující brankář. V čase 5:48 nemohla být uznána branka Kralup z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. A tak se skóre poprvé měnilo až v čase 9:41. David Tůma si za bránou parádně prohodil puk s Tomášem Nezbedou, který následně našel v mezikruží volného Tomáše Faigla a ten prostřelil Novotného - 1:0. V poslední minutě mohl potrestat špatnou rozehrávkou Kralup aktivní Nezbeda, nicméně jeho pokus vyrazil gólman do ochranné sítě.

První vážnější příležitost prostředního dějství byla k vidění ve 22. minutě. Jan Kaltenböck získal ve středním pásmu kotouč a hned vyslal do šance Ondřeje Sýkoru, jehož následná střela skončila na tyči. V čase 31:02 přišlo vyrovnání, Adam Kellerstein ujel děčínské obraně a po kličce do bekhendu překonal Lavingera - 1:1. V čase 37:31 si Grizzly vzali vedení zpět. Po zablokované ráně Nikolaje Parshakova se volného puku zmocnil Ondřej Sýkora, který poté objel gólmana a úspěšně zakončil - 2:1.

Ve 44. minutě se ve vlastním oslabení dostal do úniku Nezbeda, gólmana se snažil rozhýbat, jenže Novotný se stačil přesunout a zasáhl betonem. Ve 47. minutě nabral rychlost Kellerstein a pokusil se zakončit, ale jeho střelu zastavil výborný Lavinger. Skóre se neměnilo ani v 54. minutě, kdy ujeli ve svém oslabení Tomáš Faigl s Tomášem Nezbedou, střela druhé jmenovaného totiž těsně minula bránu. V předposlední minutě mohl vyrovnat Bezouška, jenž se nacházel v dobré pozici, ovšem strážce děčínské svatyně byl připraven a podržel svůj tým. Kralupy poté zkusily hru bez brankáře, nicméně Medvědi soupeře k velkému tlaku nepustili a mohli slavit první domácí vítězství v sezóně.

Branky a asistence: 10. Faigl (Nezbeda, D. Tůma), 38. O. Sýkora (Parshakov, Kaltenböck) – 32. Kellerstein
Sestava HC Děčín: Lavinger (Petrásek) – Brož (A), Bartoň, Kaltenböck, Zedek, Starý, Hercík – Tůma (A), Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Černý – Parshakov, Smola, Macek – Hruška, Nowák
Sestava HK Kralupy nad Vltavou: L. Novotný (Sochůrek) – David, Zajíc, Kapoun, T. Pejchal, Chládek, Straka, J. Kučera – Kellerstein, Husarik, Hrala – Soukup, Šilhavý, Bezouška – Bradáček, Hampl, Zídek – Stupka, Broš, Binko
Stadion: Děčín