Report

Report ze zápasu BK Nová Paka vs. HC Děčín (4:5)

18. 9. 2021

Poprvé se skóre v Nové Pace měnilo v deváté minutě, když se prosadili domácí hráči v přesilové hře pět na tři. Tu přesnou střelou využil ROBIN NETUŠIL a poslal tak Bruslaře do vedení - 1:0. V jedenácté minutě už ale bylo vyrovnáno. Klasickou početní výhodu přetavil v první branku Děčína ADAM JANOUŠEK a začínalo se znovu od začátku - 1:1. Čtyři minuty před koncem prvního dějství pak Paršakov nahrál TOMÁŠI NEZBEDOVI, který jeho výzvu přijal a Lavingera překonal do jeho odkryté klece - 2:1. Nová Paka se tak opět ujala vedení. A svůj těsný náskok pak domácí celek uhájil až do konce a poprvé do kabin se mu tak šlo lépe než Děčínu, který měl jednobrankové manko.

Úvod druhé třetiny patřil Medvědům, kteří se dvěma slepenými góly dostali k obratu skóre. Nejprve ve čtyřiadvacáté minutě vyrovnal MATĚJ HARKABUS a začínalo se opět od nuly - 2:2. O minutu později pak rozvlnil síť za zády domácího brankáře JAN SMOLA a Děčín tak poprvé vedl - 2:3. V polovině prostřední části hry se Medvědi ubránili početní výhodě Nové Paky a stále drželi velmi těsný náskok. Nakonec se už do konce skóre nezměnilo a tentokráte se šlo do útrob zimního stadionu s lepší náladou Medvědům, kteří po dokonalé otočce měli náskok o jednu přesnou trefu.
Hned ve čtyřiačtyřicáté minutě se měnilo skóre a znovu na straně Medvědů. Ty do dvoubrankového náskoku v přesilové hře poslal TOMÁŠ FAIGL, který zužitkoval pas od Patrika Balcara a domácí ztráceli už dva góly - 2:4. Hosté se však z vyššího náskoku radovali pouze padesát vteřin. Novopačtí totiž dokázali najít rychlou odpověď TOMÁŠEM NEZBEDOU a byli zase zpátky ve hře - 3:4. Ve třiapadesáté minutě pak definitivně vedení ztratili děčínští hráči a bylo opět srovnáno. Lavingera překonal TOMÁŠ NEZBEDA, který tak završil svůj hattrick - 4:4. O chvilku později však zase vedl Děčín, ADAM JANOUŠEK svou druhou brankou v duelu strhl vedení opět na medvědí stranu a později se pak ukázalo, že to nakonec byla trefa vítězná.
Branky a nahrávky: 08:14 Netušil (Nezbeda, Leder), 15:13 Nezbeda (Parshakov), 44:47 Nezbeda (Krsek), 52:09 Nezbeda (Jonáš, Malík) – 10:30 Balcar (Volráb), 23:44 Harkabus (Zajan, Loukota), 24:46 Smola (Faigl, Volráb), 43:57 Faigl (Volráb, Balcar), 52:32 Janoušek (Volráb, Faigl). Rozhodčí: Bernat – Kettner, Brož. Diváci: 183. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4, 4:4, 4:5.
Sestava BK Nová Paka: Vacek – Leder, Jonáš, Serov, Junek, Hroudný, Filip, Šípek – Nezbeda, Netušil, Parshakov, Malík, Krsek, Ivashchenko, Petrov, Kerekanič, Foerster, Klíma, Hnik.
Sestava HC Děčín: Lavinger – Balcar, Loukota, Tůma, Mareš, Gottfried, Stuchlý – Volráb, Faigl, Smola, Harkabus, Janoušek, Zajan, Sýkora, Tůma, Fojt, Hruška, Šeliga.
Stadion: Nová Paka, Zimní stadion