Report

Report ze zápasu HC Děčín vs. HC Dvůr Králové (2:12)

12. 2. 2022

Začátek zápasu začal dobře pro Děčín, už ve druhé minutě otevřel skóre JAN CHOVANEC a Medvědi vedli - 1:0. Úderem čtvrté minuty ale vyrovnal MICHAL PROCHÁZKA a začínalo se znovu od začátku - 1:1. Netrvalo dlouho a Dvůr díky přesné trefě MILANA VALÁŠKA otočil skóre - 1:2. V osmé minutě prostřelil Skokana JAKUB LUŠTINEC, domácí tak najednou ztrácel dva góly - 1:3. O chvilku později se prosadil také LUKÁŠ VÁCHA a domácí nevěděli, kam dříve skočit - 1:4. Ve dvanácté minutě pak druhý gól vsítil MILAN VALÁŠEK a po něm definitivně vyhnal z klece Ondřeje Skokana, kterého nahradil Petr Kácha - 1:5. Jenže i ten nemohl s rozjetými hosty nic dělat, postupně inkasoval od JAKUBA LUŠTINCE, MARTINA FRANCE a JIŘÍHO PŮHONÉHO a skóre v první třetině se tak zastavilo na výsledku 1:8.

Hosté ve svižném tempu pokračovali i ve druhé třetině. V sedmadvacáté minutě využil přesilovou hru VOJTĚCH HAVLAS a bylo to 1:9. Po patnácti vteřinách pak Medvědům načepoval potupnou desítku MICHAL MUŠKA a debakl rostl - 1:10. Takřka v polovině zápasu měl na holi hattrick Milan Valášek, jenž pálil z dorážky na Káchu, ten ho ale vychytal. Hosté dále dominovali a Medvědy k ničemu nepouštěli. Druhé dějství už nepřineslo tolik branek, ale bylo to i tím, že hosté měli obrovský náskok a už se do bezhlavých akcí nepouštěli.

Na začátku třetí třetiny mohl korigovat stav Adam Janoušek, který ale z prostoru mezi kruhy netrefil odkrytou hostující klec. V poslední desetiminutovce ještě padly tři góly. Dva do sítě Děčína, když se v přesilovce prosadil JIŘÍ VAŠÍČEK a hosté zvyšovali svůj už tak vysoký náskok - 1:11. Netrvalo dlouho a ještě se trefil také MICHAL PROCHÁZKA a Medvědi by se už raději viděli v kabině - 1:12. Poslední tečku za zápasem udělal ADAM JANOUŠEK, jenž svým zakončením uzavřel sobotní duel - 2:12.

Branky a nahrávky: 01:14 Chovanec (Fojt, Volráb), 56:52 Janoušek (Harkabus, Tůma) – 04:00 Procházka (Tondr), 05:50 Valašek (Dvořák, Půhoný), 07:14 Luštinec (Havlas, Franc), 08:42 Vácha (Ježek), 11:48 Valašek (Dušek, Půhoný), 14:34 Luštinec (Havlas, Procházka), 16:51 Franc (Kučera, Bláha), 19:09 Půhoný (Valašek), 26:26 Havlas (Petira, Tondr), 26:41 Muška (Půhoný, Valašek), 50:41 Vašíček (Dušek, Půhoný), 52:58 Procházka (Havlas, Luštinec). Rozhodčí: Bernat – Toman, Janíček. Diváci: 299. Vyloučení: 3:2. Průběh utkání: 1:0, 1:12, 2:12.
Sestava HC Děčín: Skokan (Kácha) – Tůma, Kaltenböck, Kučera, Loukota, Černohorský, Arnold – Janoušek, Chovanec, Harkabus, Volráb, Fojt, Ineman, Hruška, Šeliga, Stuchlý, Faigl, Molnár.
Sestava HC Dvůr Králové: Marek – Franc, Tondr, Vašíček, Muška, Petira, Matějíček – Půhoný, Valašek, Havlas, Luštinec, Procházka, Dušek, Vácha, Ježek, Bláha, Dvořák, Kučera, Dvořák.
Stadion: Děčín, Zimní stadion