Preview

GENERÁLKA NA 2. LIGU! MEDVĚDI V POSLEDNÍM TESTU PŘIVÍTAJÍ MOST

4. 9. 2024 PREVIEW

Poslední utkání v rámci přípravy zbývá odehrát děčínským hokejistům, kteří ve čtvrtek přivítají na svém ledě Most. Generálka na 2. ligu startuje v 18:00 a všichni jste na zápas zváni. Během druhé přestávky proběhne soutěž o 2 permanentky na novou sezónu. O další důvod navíc, proč zítra dorazit na děčínský zimní stadion.

Premiérová výhra
Na pátý pokus se Medvědi dočkali výhry v přípravě, ale pořádně se na ni nadřeli, neboť v polovině utkání prohrávali na ledě Slovanu 0:3. Grizzly však nesložili zbraně a šli si za vyrovnáním, které dvě sekundy před koncem obstaral Tomáš Nezbeda. V následném prodloužení dokonal obrat David Tůma.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Děčín 4:5p (1:0, 2:1, 1:3 – 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Rudovský (David, Gajarský), 23. Hanousek (Jouza), 26. Gajarský (Záruba, Rudovský), 56. Jouza (Stehlík, Funk) – 34. Faigl (Nezbeda), 50. Písařík (Nezbeda, Faigl), 55. Nezbeda (Brož, Faigl), 60. Nezbeda (Faigl, Tůma), 64. Tůma (Faigl)

Sestava HC Slovan Ústečtí Lvi:
Klika (Tuček) – Sýkora, Funk (A), Trefný, Gottfried, Záruba, Mareš, Huja, David – Simon, Bernat, Kuchynka (A) – Duda, Gajarský, Rudovský (C) – Jouza, Stehlík, Hanousek – Mácha, Kaněra, Špaček

Sestava HC Děčín:
Lavinger (Skokan) – Brož, Bartoň, Kotyza, Meisel, Werner, Hercík – J. Tůma, Nezbeda, Faigl – D. Tůma, Písařík, Jursa – Černý, P. Hruška, Nowák – Dej

V přípravě vyrovnaná bilance
Hokejisté Mostu mají v přípravě na kontě 3 porážky a stejný počet výher. Naposledy se v zápasovém tempu představili v minulém týdnu, kdy v souboji Lvů nestačili na ty Ústecké. Celý duel tahali za kratší konec provazu, a nakonec odjeli z krajského města s porážkou 3:6.

HC Slovan Ústečtí Lvi – MOSTEČTÍ LVI 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Simon (Dubský), 8. Gottfried (Kuchynka, Bláha), 26. Hanousek (Špaček, Mácha), 45. Hanousek (Kuchynka, Kaněra), 48. Simon (Stehlík), 58. Simon – 15. Seemann (Mical), 33. Mical (Jindra, Kysela), 51. Váchal (Starý)

Sestava MOSTEČTÍ LVI:
Tuhý (Kubík) - Horáček, Váchal, Šoustek, Seemann, Popela, Hora – Kysela, Jindra, Mical - Starý, Kučera, Yailov - Pačan, Bár, Linet - Král, Buberl, Dostál

V Mostě vyhráli domácí
První měření sil dopadlo lépe pro Lvy, kteří si díky velmi povedené úvodní třetině vypracovali čtyřbrankový náskok. V následujících dvou periodách se prosadily oba celky už jen jednou, takže Mostu vydržel náskok až do konce zápasu.

MOSTEČTÍ LVI – HC Děčín 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
Branky a asistence: 4. Šoustek (Nedrda, Kysela), 9. Yailov (Váchal, Mical), 20. Bár (Nedrda, Berčík), 20. Havlík (Kýhos), 57. Berčík (Kysela, Bár) – 40. Tůma (Nowák, Tůma)

Tuhý (Kubík) – Horáček, Váchal, Šoustek, Nedrda, Havlík, Popela, Rykl – Kysela, Berčík, Bár (C), Zajíček, Kýhos (A), Kučera – Yailov, Veselý, Mical – Linet, Král, Pačan

Čermák (Lavinger) – Kotyza, Bartoň, Werner, Meisel, Hercík – D. Tůma, Písařík, Przybyla – Starý, Barva, Nezbeda – J. Tůma, Hruška, Nowák – Dej