A-tým

PŘÍPRAVA POKRAČUJE: GRIZZLY ZAVÍTAJÍ DO MOSTU

26. 8. 2024 PREVIEW

Medvědi vstupují do druhého týdne zápasové přípravy a opět mají před sebou dvě prověrky. První z nich je na programu v úterý, kdy vyrazí na led Mostu. Soupeř z regionu má na svém kontě už čtyři přípravné duely, kdežto Grizzly pouze dva. Třetí test Děčína startuje v 18 hodin v SUTOR Areně Most.

Příprava zatím bez výhry
Děčínští hokejisté mají za sebou první týden zápasové přípravy, ve kterém změřili síly s domácí Kadaní a poté v derby se Slovanem. Utkání na ledě nováčka 2. ligy skončilo porážkou 3:6, v premiéře před děčínskými fanoušky pak v oslabené sestavě Grizzly nestačili na Ústí, se kterým drželi krok pouze v první třetině.

HC Děčín – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:9 (3:3, 0:3, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. J. Tůma (Jursa), 7. Meisel (Hora), 17. J. Tůma (Faigl, Černý) – 5. Gajarský (Záruba, Jouza), 6. Rudovský (Záruba), 12. Jouza (Rudovský), 27. Mareš (Dubský, Funk), 28. Jouza (Záruba), 33. Gajarský (Rudovský), 47. Kuchynka (Bláha, Trefný), 51. Jouza (Záruba, David), 54. Simon (Dubský, Sýkora)

Sestava HC Děčín:
Čermák (Skokan) – Bartoň, Kotyza, Hora, Werner, Meisel, Hercík – Przybyla, Nezbeda, Faigl – Černý, J. Tůma, Jursa – Dej, M. Hruška, Chovanec – Nowák

Dvě výhry a dvě porážky
Vyrovnanou bilanci výher a porážek mají v přípravě zatím hokejisté Mostu. Jejich poslední prověrka se odehrála na domácím ledě, kam zavítala pražská Kobra. Lvi v utkání předvedli ukázkový obrat. Ve 25. minutě sice prohrávali už 1:4, nicméně do konce základní hrací doby se jim povedlo vyrovnat, aby v následném prodloužení rozhodl o výhře mosteckého týmu Berčík.

MOSTEČTÍ LVI – HC Kobra Praha 5:4p (1:2, 1:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Horáček (Nedrda), 37. Zajíček (Nedrda, Kučera), 42. Zajíček (Veselý), 56. Král (Horáček), 65. Berčík (Kučera) – 10. Šťastný (Petrák, Vlček), 11. Petrák (Dudáček, Míšek), 22. Vlček (Tichý, Grauer), 25. Hron

Sestava MOSTEČTÍ LVI:
Kubík (Kovařík) – Horáček, Nedrda, Seemann, Popela, Rykl, Šulc, Novotný – Kysela, Berčík, Jindra – Zajíček, Kýhos (A), Kučera – Veselý, Procházka, Mical – Pačan, Král, Ščislák (C) – Yailov

Loňské měření sil v přípravě
Most patří k tradičním soupeřům, se kterými se Medvědi často utkávají v rámci přípravy. Nikterak tomu nebylo ani v loňské sezoně, kdy na sebe oba týmy narazily v testovacím období hned dvakrát. První měření sil dopadlo lépe pro domácí mostecký celek v poměru 4:2, v rámci generálky na 2. ligu pak Grizzly vrátili Lvům porážku, když na děčínském ledě zvítězili 6:3.

HC Děčín – MOSTEČTÍ LVI 6:3 (2:0, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 3. Smola (Tomšík, Dej), 8. Sýkora (Jursa, Zedek), 36. Sýkora (Faigl, Černý), 42. Sýkora (Černý, Kučera), 43. Tůma (Nezbeda, Brož), 58. Macek (Nezbeda, Faigl) – 41. Kýhos (Jindra), 54. Veselý (Havlík, Řehoř), 54. Jindra

Skokan (Petrásek) – Brož (A), Bartoň, Zedek, Kučera, Tomšík, Starý, Hercík – Tůma, Nezbeda, Faigl (C) – Sýkora, Jursa, Černý – Smola, Parshakov, Macek – Dej

Hosnedl (Kovařík) – Rykl, Šoustek, Steinocher, Hocelík, Havlůj (C), Havlík, Hoffmann – Řehoř, Písařík, Šimeček, Mical, Nedrda, Urban, Daniel, Veselý, Jindra, Kýhos