Rozhovory

„ÚTOČNÍKA JSEM HRÁL V HOKEJI POPRVÉ V ŽIVOTĚ,“ SVĚŘIL SE PAVEL TOMŠÍK

5. 2. 2024 Rozhovor s Pavlem Tomšíkem

Medvědi v dalším po sobě jdoucím regionálním derby nenavázali na výhru v Ústí a na ledě Pirátů prohráli 0:4. O výsledku se rozhodovalo už v první třetině, ve které Grizzly měli šance na skórování, ovšem góly dávali jen domácí. Od druhé třetiny byl na ledě hlavně Chomutov a pro děčínskou družinu bylo těžké s výsledkem něco udělat. Tým trenérů Davida Švagrovského a Michala Oliveriuse se navíc musel vypořádat i s širokou marodkou v útočných řadách, takže na pravém křídle třetího útoku naskočil obránce Pavel Tomšík. Jak mu tato pozice seděla a kde viděl hlavní důvod sobotní porážky?

Jak těžké bylo utkání proti lídrovi tabulky?
Utkání bylo určitě těžké, ale myslím si, že jsme v některých momentech první třetiny dokázali Chomutov přehrát a spíš jsme góly soupeři darovali.

V první třetině jste nehráli vůbec špatně a měli i několik šancí na gól, v čem se pak zápas lámal?
Lámal se hlavně díky našim chybám a že jsme málo stříleli na bránu. Přehrávali jsme přečíslení nebo jsme zbytečně udělali nějakou kličku.

Chomutov si v první třetině vypracoval náskok, bylo pak těžký se vrátit do zápasu?
Docela ano, Chomutov měl po první třetině zápas pod kontrolou, přehrával nás a my jsme nestačili jeho tempu. Navíc díky našim chybám jsme to soupeři dost ulehčili. Takový tým jako jsou Piráti dokáže chyby hned potrestat.

Z důvodu větší marodky v útoku jsi utkání v Chomutově odehrál na křídle, jak ses s tím vypořádal?
Útočníka jsem hrál v hokeji poprvé v životě. Ale k útočení mám sklony, i když hraji obránce, takže mi to nedělalo problém. V útoku jsem měl možnost dohrávat souboje.

Kdy ses vůbec dozvěděl, že půjdeš do útoku a měl jsi možnost se na to připravit?
Dozvěděl jsem se to den před zápasem. Nějaké základy mám z hokejbalu, kde hraji útočníka, nicméně v hokeji je to něco jiného.

Jak sis vyhověl s parťáky z útoku?
Kluci makali, docela mi to s nimi vyhovovalo a vypracovali jsme si i nějaké šance. Akorát to chtělo víc střílet.

Ve středu hrajete s Mostem, jaké poučení si vzít ze sobotního zápasu?
Musíme se vyvarovat zbytečných chyb v obraně a musíme hrát odzadu, nedostat hodně gólů a vytvářet si šance.