Rozhovory

„ZA TŘI BODY JSME RÁDI, ALE TAKOVÉ VÝPADKY BY SE NÁM STÁVAT NEMĚLY,“ MÁ JASNO ADAM BARTOŇ

7. 11. 2023 Rozhovor s Adamem Bartoněm

Z poklidného zápasu se nakonec stala pěkná fuška. Medvědi v polovině utkání sice vedli 3:0 a už to vypadalo, že si dokráčí k pohodlné výhře. Jenže závěr prostředního dějství patřil Písku, který díky slepeným brankám dokázal vyrovnat. Důležité pro Grizzly bylo, že se v poslední třetině vrátili ke své hře. V podobném duchu hovořil i obránce Adam Bartoň, jenž se na konečném vítězství 6:4 podílel asistencí u přesilovkové trefy.

Tři body máte v kapse, nicméně jednoduché utkání to nebylo, je to tak?
Za tři body jsme samozřejmě rádi. Myslím si, že to jednoduché utkání nebylo, hlavně druhá třetina, ve které soupeř vyrovnal. Bylo tam plno soubojů.

Z poklidného vedení bylo najednou drama, co se stalo v závěru druhé třetiny?
Je to tak, soupeři tam napadaly góly rychle za sebou a úplně jsme přestali hrát. Mysleli jsme si, že to půjde samo, ale my musíme hrát furt naplno tak, jak máme.

Nabádali vás trenéři o přestávce ke klidu a abyste nepanikařili?
Určitě, po třetině nám trenéři v kabině řekli, ať se uklidníme a začneme dělat to, co neustále trénujeme. Takové výpadky by se nám stávat neměly.

Do poslední třetiny jste vstoupili dvěma vstřelenými góly, byla to klíčová pasáž pro konečnou výhru?
Vrátili jsme se k tomu, co máme dělat, pak jsme dali dva góly a hned se nám hrálo lépe. Pak jsme si jen dávali pozor, ať nedostaneme nějaké zbytečné góly a dotáhli zápas do vítězného konce.

Hrajete až v sobotu, přijde vhod herní pauza?
Já si myslím, že určitě, zregenerujeme, odpočineme a vlétneme na Řisuty.

Do Děčína ses vrátil před sezónou, jak jsi spokojený s prostorem, který ti trenéři dávají?
Musím říct, že jsem asi lepší rozhodnutí udělat nemohl. Dostávám na ledě hodně prostoru a za to jsem moc vděčný. Jsem tu hodně spokojený.