Rozhovory

„MUSÍME SI DÁT POZOR NA DROBNOSTI A DETAILY,“ ZDŮRAZNIL ALEŠ MACEK

2. 10. 2023 Rozhovor s Alešem Mackem

Medvědi na svou první domácí výhru v novém ročníku musí nadále čekat, jelikož v sobotním utkání nestačili na dalšího favorita, Piráty Chomutov. I přes porážku bude na sobotní derby jistě vzpomínat útočník Aleš Macek, kterému se poprvé ve 2. lize povedlo vstřelit dva góly v jednom utkání. Mladý hokejista nejprve skóroval po parádním pasu od Tomáše Nezbedy a v závěrečné části pak šikovně tečoval střelu Adama Bartoně.

Aleši, v sobotním derby jste nestačili na Piráty, jaký to byl podle tebe zápas?
Piráti mají všechny čtyři lajny zkušené a vyrovnané, takže naše jediná lajna, která jim herně konkurovala, byla naše první. Navíc mají výborné přesilovky, které dokázali proměnit. Zápas byl pro nás mladé hráče těžký.

Vstup do druhé třetiny se nepovedl a Chomutov odskočil na rozdíl čtyř branek. Trenéři si potom vzali oddechový čas, bylo potřeba tým uklidnit?
Ano, za takové situace musíte tým uklidnit a soupeře vyvést z míry.

Naopak nástup do té třetí byl ve vaší režii, co zaznělo v kabině před poslední třetinou?
Ve druhé přestávce nám trenéři řekli, abychom jednoduše dostávali puky na soupeřovu půlku. To se nám povedlo a díky tomu jsme snížili skóre na 4:6.

Nicméně potom Piráti otupili váš tlak dvěma zásahy a výhru už si pohlídali. Co si budete chtít vzít ze zápasu?
Musíme si dát pozor na drobnosti a detaily, které musíme dodržovat po celý zápas. Bohužel nás chyby ve třetí třetině stály dva góly.

Tobě se povedlo hned dvakrát skórovat, z osobního hlediska předpokládám spokojenost?
Ano, velká spokojenost. Ve 2. lize jsem ještě nikdy nedal dva góly v jednom zápase, takže můžu být velice spokojený.

Při tvém druhém gólu jsi šikovně tečoval střelu Adama Bartoně…
Střely se snažím vždy tečovat, někdy mi to nevyjde, ale při střele od Adama Bartoně mi to zrovna vyšlo a padnul z toho šťastný gól.